Erlend Apneseth Trio

Erlend Apneseth Trio to jeden z najbardziej innowacyjnych i znanych norweskich zespołów jazzowych. Wolny od wszelkich gatunków muzycznych w wyjątkowy sposób łączy brzmienie norweskiej muzyki ludowej, muzyki elektronicznej i rzecz jasna jazzu. Na kartach osiągnięć zespołu zapisały się prestiżowe nagrody i nominacje w uznanej wytwórni Hubro, z których ostatnie to nominacja do Nordic Music 2019.

Na rozległych trasach koncertowych zespół występuje przed szeroką publicznością, na którą składają się zarówno nowi, jak i oddani wielbiciele muzyki jazzowej. Prezentowana na scenach wyjątkowa improwizacja zespołu sprawia, że każde wydarzenie jest dla publiczności prawdziwych przeżyciem pełnym pozytywnych emocji. To właśnie innowacyjność i kunszt artystyczny składu przyciąga przed scenę rzeszę koneserów tego gatunku.

Trio tworzą Erlend Apneseth (skrzypce Hardanger), Stephan Meidell (gitara/live) i Øyvind Hegg-Lunde (perkusja). Tych postaci nie trzeba przedstawiać fanom gatunku, a uznani na świecie krytycy, kompozytorzy i artyści wyrażają o nich wyłącznie pozytywne opinie.

„To jest muzyka o wysublimowanym pięknie” Allaboutjazz

„Ludowa, rytmicznie napędzana strefa abstrakcji. Apneseth opracował idealną hybrydę” Songlines

„Zniewalające słuchanie” – BBC Music Magazine

„Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość w tym samym czasie” – MOJO

„Rewitalizacja tradycji ludowej w zdigitalizowanym i wielojęzycznym świecie” – The Wire

„Kojąca muzyka, która orzeźwia umysł i ciało” Le Monde

Erlend Apneseth Trio zagości na scenie tegorocznego jubileuszowego Krokus Jazz Festiwal. Prezentacja swoich umiejętności artystycznych przed publicznością jeleniogórskiego festiwalu będzie niewątpliwie wydarzeniem o randze europejskiej, które jeszcze na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.