loader image
Artysta krokus jazz festiwal

Gustav Lundgren Trio

Gustav Lundgren jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów jazzowych w Europie. Urodził się w Sztokholmie w 1980 roku, a swoją pierwszą zagraniczną trasę koncertową odbył już w wieku 19 lat. Występował w 27 różnych krajach przed ukończeniem 30 lat. Nagrał i wydał ponad 800 utworów, a jego muzyka została odtworzona ponad 100 milionów razy! Legendy […]

Gustav Lundgren jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów jazzowych w Europie. Urodził się w Sztokholmie w 1980 roku, a swoją pierwszą zagraniczną trasę koncertową odbył już w wieku 19 lat. Występował w 27 różnych krajach przed ukończeniem 30 lat. Nagrał i wydał ponad 800 utworów, a jego muzyka została odtworzona ponad 100 milionów razy! Legendy gitary takie jak John Scofield, Mike Stern i George Benson złożyli hołd jego grze. Gustav współpracował współpracował z Jorge Rossy, Jimmy Rosenberg, Chris Cheek, Doug Weiss, Antoine Boyer, The Swedish House Mafia, Kleerup & Anne Sofie von Otter.

W 2004 roku Gustav został uhonorowany własnym sygnowanym modelem gitary od AJL-Guitars.

W 2005 roku otrzymał stypendium Louisa Armstronga.

W 2015 roku otrzymał stypendium Albina Hagströma.

Gustav Lundgren jest również odnoszącym sukcesy kompozytorem i producentem, który wyprodukował ponad 35 pełnych albumów i setki utworów.

"Jeden z najlepszych gitarzystów w Europie"

Commersen

"Szwedzki mistrz gitary Gustav Lundgren"

DownBeat

"Jeden z najlepszych szwedzkich gitarzystów we wszystkich kategoriach"

Lira

"Gustav Lundgren, jeden z naszych najlepszych gitarzystów"

Szwedzka TV4

Skład:

  • Gustav Lundgren – gitara
  • Marc Michel – perkusja
  • Pär-Ola Landin – kontrabas
KUP BILETY

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW

crossmenu