loader image
Artysta krokus jazz festiwal

Horntet

Laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu Young Crocus Jazz Contest, organizowanego w ramach festiwalu. Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach.

Laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu Young Crocus Jazz Contest, organizowanego w ramach festiwalu. Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia.

W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace'a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na wielu konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a w 2022 roku zespół zdobył tytuł finalisty konkursu 47. Klucz do Kariery w Gorzowie Wlkp. oraz Grand Prix konkursów: Blue Note Poznan Competition, 24. Bielska Zadymka Jazzowa w Katowicach, 58. Jazz nad Odrą we Wrocławiu. W 2022 roku ukazała się również płyta: "Live at Radio Katowice", a w 2023 w związku z wygraną w konkursie “Jazzowy Debiut Fonograficzny” (org. NIMiT) ukaże się debiutancka studyjna płyta zespołu, nakładem wydawnictwa ForTune.

Skład zespołu:

Robert Wypasek - saksofon tenorowy i sopranowy

Szymon Ziółkowski - saksofon altowy i sopranowy

Bartłomiej Leśniak - fortepian

Mikołaj Sikora - kontrabas

Piotr Przewoźniak – perkusja

KUP BILETY

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW

crossmenu