loader image
Artysta krokus jazz festiwal

Kham Meslien

Wyobraź sobie jałowe krajobrazy skąpane w świetle, gdzie wszystko jest spokojne... Jeśli kompozycje Chama Mesliena przywołują na myśl rozległe przestrzenie, to dlatego, że muzyk wykorzystuje narracyjną moc kontrabasu i ciepło atrakcyjnych melodii. W towarzystwie loopera i efektów, charango i instrumentów perkusyjnych, eksploruje dźwięki swoich instrumentów, nakładając pętle i improwizacje, które przywołują na myśl pierwsze solowe […]

Wyobraź sobie jałowe krajobrazy skąpane w świetle, gdzie wszystko jest spokojne... Jeśli kompozycje Chama Mesliena przywołują na myśl rozległe przestrzenie, to dlatego, że muzyk wykorzystuje narracyjną moc kontrabasu i ciepło atrakcyjnych melodii. W towarzystwie loopera i efektów, charango i instrumentów perkusyjnych, eksploruje dźwięki swoich instrumentów, nakładając pętle i improwizacje, które przywołują na myśl pierwsze solowe nagrania Henri Texiera i pianisty Nilsa Frahma. Daj się ponieść muzyce Chama, a zdasz sobie sprawę z oczywistości: życie jest tylko kwestią czasu i wibracji.

Basista zespołu Lo'Jo od 1997 do 2016 roku, Kham Meslien występował na wszystkich kontynentach, w dużych miastach, takich jak Nowy Jork i wyjątkowych miejscach, takich jak australijska pustynia. Jest także członkiem francuskiego tria jazzowego Sweet Back i współpracował na scenie lub w studiu z wieloma międzynarodowymi muzykami, takimi jak Robert Plant, Archie Shepp i Robert Wyatt. Dziś Kham Meslien dzieli się z nami swoją przygodą z introspekcją dzięki nowemu solowemu projektowi.

KUP BILETY

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW

crossmenu