loader image
Artysta krokus jazz festiwal

Margo Zuber

29 lutego nakładem SJ Records ukazał się debiut fonograficzny wokalistki Margo Zuber - Cisza, na którym znalazły się autorskie teksty i kompozycje.  Tytuł odnosi się do poczucia odosobnienia i osamotnienia. Do stanu, w którym dzwoniąca w uszach cisza przeplata się z natłokiem myśli nie dających spokoju. Sposobem artystki na gonitwę myśli było przelewanie ich na papier w postaci muzyki i […]

29 lutego nakładem SJ Records ukazał się debiut fonograficzny wokalistki Margo Zuber - Cisza, na którym znalazły się autorskie teksty i kompozycje.  Tytuł odnosi się do poczucia odosobnienia i osamotnienia. Do stanu, w którym dzwoniąca w uszach cisza przeplata się z natłokiem myśli nie dających spokoju. Sposobem artystki na gonitwę myśli było przelewanie ich na papier w postaci muzyki i tekstów - do momentu gdy w jej głowie zapanował spokój. Kompozycje, które znalazły się na płycie zachęcają słuchacza do zatrzymania się i wyciszenia. Prowokują do tego, by w „Ciszy” odnaleźć przestrzeń do własnych przemyśleń.
Połączenie ze sobą organów Hammonda - grających jednocześnie partię basu - z fortepianem, jest unikatowym rozwiązaniem. Jest to pierwszy zespół w Polsce, który występuje w takim zestawieniu instrumentalnym. W połączeniu z niezwykle rzadkim i niskim głosem jakim jest kontralt całość nabiera niespotykanego brzmienia - na które zespół kładzie duży nacisk.

Margo Zuber - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczycielka śpiewu. Jeden z najniższych głosów w Polsce. Koncertowała w wielu miastach Polski, Europy i Azji. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. W 2016 roku uczestniczyła w prestiżowych warsztatach New York Jazz Masters. Wraz ze swoim kwintetem i kwartetem występowała na wielu festiwalach m. in.: Summer Jazz Festiwal Kraków, Bielska Zadymka Jazzowa, RCK Pro Jazz, Jazz w Lesie, Kromer Festival Biecz, a także w ramach cyklu koncertów Jazz.PL w Programie Drugim Polskiego Radia, „Twarze Krakowskiego Jazzu” w Radio Kraków i „Młodzi Mistrzowie” w Blue Note Poznań.

Współpracowała z takimi muzykami jak Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Kevin Robinson, Frank Parker, Adam
Czerwiński, Kajetan Galas, Grzegorz Pałka, Mateusz Pałka, Szymon Mika, Gabriel Niedziela, Grzegorz Masłowski, Alan Wykpisz, Kuba Płużek, Jakub Dworak.

Skład: 

  • Margo Zuber - wokal
  • Kajetan Galas - organy Hammonda
  • Mateusz Pałka - fortepian
  • Grzegorz Pałka - perkusja
KUP BILETY

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW

crossmenu