loader image
Artysta krokus jazz festiwal

Tomasz Wendt Quartet

Projekt, w którym muzycy łączą swoją wiedzę wynikającą z przeróżnych doświadczeń muzycznych, miłości do jazzu, fascynacji rytmem i melodią oraz otwartością na współczesne wpływy. Jest to projekt powstały w wyniku zderzenia się dwóch na pozór różnych światów muzycznych - tria jazzowego oraz kwartetu smyczkowego. Tomasz Wendt - polski saksofonista jazzowy, kompozytor i pedagog. Jako student […]

Projekt, w którym muzycy łączą swoją wiedzę wynikającą z przeróżnych doświadczeń muzycznych, miłości do jazzu, fascynacji rytmem i melodią oraz otwartością na współczesne wpływy. Jest to projekt powstały w wyniku zderzenia się dwóch na pozór różnych światów muzycznych - tria jazzowego oraz kwartetu smyczkowego. Tomasz Wendt - polski saksofonista jazzowy, kompozytor i pedagog. Jako student klasy saksofonu z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu otrzymując jednocześnie nagrodę Dyplom Roku 2014. Ponadto wyróżniony został Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najbardziej uzdolnionych studentów uczelni artystycznych w Polsce. We wrześniu 2019 roku obronił stopień doktora na wrocławskiej Akademii Muzycznej, gdzie obecnie jest wykładowcą.
Pierwsza autorska płyta saksofonisty Tomasz Wendt Trio Atom String Quartet Behind the Strings zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Jazzowego Debiutu Fonograficznego[1]. Po trzech latach od tak głośnego debiutu fonograficznego, w 2019 roku na rynku pojawił się kolejny album z muzyką autorską Tomasza: "Chapter B.". Tym razem Wendt nagrał album o intrygującej fakturze brzmieniowej (saksofon, instrumenty klawiszowe, skrzypce, perkusja). Ta płyta również została bardzo pozytywnie przyjęta przez środowisko muzyczne, czego dowodem może być duża ilość pochlebnych recenzji oraz intensywna działalność koncertowa kwartetu.
Saksofonista ma w swoim dorobku współpracę z wieloma wybitnymi artystami z muzycznego świata do których należą m.in.: Grzegorz Nagórski, Piotr Wojtasik, Mateusz Smoczyński, Joachim Mencel, Michał Miśkiewicz, Jan Smoczyński, Mateusz Smoczyński, Rafał Sarnecki, Jacek Namysłowski, Artur Lesicki, Kuba Stankiewicz, Urszula Dudziak, Eric Allen (USA), Dean Brown (USA) czy również Taco Hemingway, Jarecki i Grubson.

Skład:

  • Tomasz Wendt - saksofon tenorowy i sopranowy
  • Szymon Mika - gitara
  • Piotr Narajowski - kontrabas
  • Michał Miśkiewicz - perkusja
KUP BILETY

ZOBACZ INNYCH ARTYSTÓW

crossmenu